Produkty

 

GRITY

Wszystkie grity z naszej oferty występują w dwóch granulacjach – grit drobny 2-4mm oraz grit gruby 4,5-8mm. Grit drobny polecany jest dla gołębi ozdobnych oraz papug a grit gruby dla gołębi pocztowych.
Grit to bogata mieszanka mineralna wspomagająca trawienie. Bogaty i łatwo przyswajalny skład mineralny zawierający mikro i makroelementy oraz wapń, cynk, magnez i żelazo potrzebne do prawidłowego chowu i rozwoju gołębi. Wspomaga budowę kostną. Jest niezbędny do tworzenia skorupek jaj oraz do tworzenia się piór. Gołębie powinny mieć do niego dostęp przez cały rok.

W ofercie posiadamy następujące grity:
CZERWONY – czyli redstone / czerwony kamień to sprawdzony i polecany środek przeciwbiegunkowy. Przyczynia się również do prawidłowego uformowania odchodów gołębi oraz pełnego wykorzystania podawanej karmy.
Skład: glinka palona, naturalny aromat anyżowy.

BIAŁY – ze względu na dużą zawartość wapnia szczególnie polecany w okresie lęgowym oraz w okresie chowu młodych gołębi. Wspiera tworzenie skorupki jaj. Ma pozytywny wpływ na tworzenie piór oraz budowę kostną gołębia. Zapewnia prawidłowy odchów młodych, buduje szkielet oraz zapobiega krzywicy oraz przyczynia się do całkowitego wykorzystania podawanej karmy.
Skład: kamień wapienny, naturalny aromat anyżowy.

BIAŁY z dodatkiem MUSZLI OSTRYG – posiada wszystkie właściwości gritu białego. Wyróżnia się jeszcze wyższą zawartością łatwo przyswajalnego wapnia, co ma znamienny wpływ na zrównoważony wzrost i rozwój gołębi.

CZARNY – dzięki dodatkowi węgla drzewnego stanowi wspaniały środek przeciwbiegunkowy dla gołębi. Ma znamienny wpływ na prawidłowe uformowanie odchodów gołębi. Przyczynia się do pełnego wykorzystania podawanej karmy.
Skład: glinka palona, kamień wapienny, węgiel drzewny, naturalny aromat anyżowy.

MIESZANKA – ma znamienny wpływ na funkcjonowanie organizmu gołębia w czasie okresu lotowego czyli w czasie wzmożonego wysiłku i silnych stresów. Przyczynia się do szybkiej regeneracji organizmu oraz całkowitego wykorzystania podawanej karmy.
Skład: glinka palona, kamień wapienny, naturalny aromat anyżowy.

MIESZANKA z dodatkiem MUSZLI OSTRYG – posiada wszystkie właściwości gritu mieszanka. Wyróżnia się jeszcze wyższą zawartością łatwo przyswajalnego wapnia, co ma znamienny wpływ na zrównoważony wzrost i rozwój gołębi.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

mieszanka_muszla


ENERGIA I WITALNOŚĆ – MIESZANKA MM
Bogata mieszanka mineralna wspomagająca trawienie. Bogaty skład mineralny zawierający mikro i makroelementy, witaminy z grupy B oraz wapń, cynk, magnez i żelazo potrzebne do prawidłowego chowu i rozwoju gołębi. Wpływa pozytywnie na układ odpornościowy. Ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu gołębia w okresie wzmożonego wysiłku oraz przyspiesza jego regenerację po wysiłku. Zapewnia prawidłowy odchów młodych gołębi oraz prawidłowe funkcjonowanie w okresie lęgowym. Gołębie powinny mieć do niego dostęp przez cały rok.

Skład: glinka palona, naturalny aromat anyżowy.

SONY DSC


LANS MINERALNY – MIESZANKA MM

Bogata mieszanka posiadająca składniki mineralne oraz suplementy odżywczo-regenerujące, które wpływają na zdrowy chów młodych gołębi i lotników potrzebujących substancji odżywczych. Naturalnie nasycony ekstraktem z anyżu zapobiega chorobom i infekcjom górnych dróg oddechowych, dzięki wpływowi na produkcję śluzu. Działa przeciwzapalnie. Gołębie powinny mieć do niego dostęp przez cały rok.

Skład: glinka palona, mączka wapienna, naturalny aromat anyżowy.

SONY DSC


MIĘTEX – do dezynfekcji gołębnika

Środek do zwalczania jednego z największych wrogów zdrowia gołębi – wilgoci. Absorbuje wilgoć wraz z odchodami. Wspomaga neutralizację bakterii, pasożytów oraz insektów. Pozostawia w gołębniku świeży, naturalny, miętowy zapach. Działa dezynfekująco.

Sposób użycia: po wyczyszczeniu gołębnika należy rozprowadzić po wszystkich jego powierzchniach niewielką ilość preparatu.

SONY DSC